Бортнік: Офіс президента не зацікавлений у прийнятті програми уряду

Директор Українського інституту політики Руслан Бортнік прокоментував зміст програми діяльності Кабміну Дениса Шмигаля. На його думку, Офіс президента України не зацікавлений у тому, щоб ця програма була прийнята. 

Про це йшлося у прямому ефірі телеканалу НАШ.

"Ця програма не синхронізована із Меморандумом із МВФ та явно протирічить йому. Депутати чудово розуміють, що уряд буде виконувати Меморандум, а не програму. У такому разі їм разом із урядом доведеться відповідати за виконання Меморандуму, а там підвищення пенсійного віку та скорочення соціальних витрат. Офіс президента не до кінця зацікавлений у тому, щоб ця програма була проголосована. Уряд у будь-який момент можна відправити у відставку та сформулювати новий політичний баланс. Більше того, відставка уряду дозволить по новому розпочати діалог з МВФ", - сказав Бортнік. 

Також він вважає, що діючому уряду не вистачає налагодженого діалогу із парламентом.  

"Ще одна проблема - це слабкість уряду. Це відсутність харизматичного лідера у складі уряду, який міг би вести діалог з парламентом. Це ціла плеяда помилок зі сторони Шмигаля. Починаючи від налагодження діалогу всередині фракції "Слуга народу", закінчуючи його заявами про День перемоги. Саму програму уряду вважають у парламенті "котом у мішку" або відвертим обманом", - додав Бортнік.

 

 

 

Дата публикации: 
19.06.2020 - 16