Ціна на комірне в Україні – суто політична, – Руслан Бортник

Сьогодні Зеленський і його команда контролює всю політичну та економічну вертикаль, тому він має навести порядок

Сьогодні в Україні ціна на комірне політично намальована зі стелі. Вона є елементом змови між українською владою і олігархами, українською владою і західними партнерами, між владою і монополістами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортник.

 

Експерт зауважив, що в питанні зростання тарифів влада країни діє за "принципом Білосніжки" – прокинулася і робить вигляд, що це її не стосується і вона буде думати, як вирішувати цю проблему.  

"Вони самі створили цю проблему. Сьогодні Зеленський і його команда контролює всю політичну вертикаль. Вони контролюють всю економічну вертикаль, яка пов’язана з державою, і мають банально навести порядок. Вони мають повернути цю галузь з монопольного становища, де на наших очах грає монопольна змова, де монополісти між собою ділять ринок, а українців стрижуть на довжину шерсті, до нормального ринкового становища, де ціна визначається платоспроможністю покупця, соціальними реаліями, а не апетитами монополістів", – зауважив експерт.

Окрім цього Руслан Бортник заявив, що ціна на комірне в Україні – виключно політична.

"Вона економічно необґрунтована. Економічно обґрунтована ціна має бути в 3-5 разів нижча. Та, яка включає вартість ресурсу і прибуток компанії-постачальника. Сьогодні в Україні ціна на комірне політично намальована зі стелі. Вона є елементом змови між українською владою і олігархами, українською владою і західними партнерами, владою і монополістами. Ця ціна є політична. І проблема є політична", – зауважив економіст.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що газопостачальна компанія "Нафтогаз України" допомагатиме населенню заощадити на рахунках за газ, а також нагадав, що українці можуть самостійно обрати будь-якого постачальника газу дистанційно.

До слова, газопостачальна компанія "Нафтогаз" оприлюднила нову ціну на газ для побутових клієнтів, так, у січні вона збільшилася на 14% у порівнянні з груднем (6,33 грн). 

Як повідомляли, Кабмін має два варіанти, як знижувати тарифи на газ.

Додамо, у Міністерстві енергетики України запропонували з 1 лютого створити "вразливу" групу споживачів та зменшити для них ціни на газ.

Також повідомляли, що Україною ширяться мітинги незадоволених українців, вони вимагають зниження невиправдано високих цін на газопостачання. Протестувальники з Херсонської, Львівської, Вінницької областей та Прикарпаття відмовляються платити за газ.

Дата публикации: 
14.01.2021 - 08