Експерт: Є певна загроза розколу ПЦУ, проте поки що йдеться про шантаж і тиск

Є певна загроза розколу ПЦУ, проте поки що йдеться про шантаж і тиск. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" сказав політичний консультант Руслан Бортнік.

"Я думаю, що Філарет, який був вкрай незадоволений процесами, що відбувалися навколо формування Православної церкви України, сьогодні перейшов у політичну контратаку. Використовуючи момент, коли Петро Порошенко і його команда йдуть з влади, момент їхньої слабкості, коли вони не можуть допомогти якимось чином Епіфанію і церкві", - сказав Бортнік.

"Сьогодні Філарет намагається досягти двох цілей. Передусім отримати контроль над УПЦ, на що він розраховував на початку процесу її формування, і не віртуальний чи морально-духовний контроль, а реальний контроль у частині управління цією структурою. І друге, це намагання відновити діалог з Константинопольським патріархатом, з Варфоломієм щодо умов співпраці між УПЦ і Константинопольським патріархатом стосовно розширення прав і можливостей УПЦ. З цим я сьогодні пов’язую такі дії Філарета. Дійсно є певна загроза розколу цієї нової структури. Хоча я вважаю, що поки що йдеться про шантаж і тиск", - додав він.

 

Раніше стало відомо, що між почесним патріархом Філаретом і митрополитом Епіфанієм великі непорозуміння. Зокрема, Філарет начебто бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП і свій вплив на церкву, тоді як оточення митрополита Епіфанія схильне підтримувати "грецький лад" ПЦУ, запропонований Фанаром.

Нагадаємо, Об'єднавчий собор у Києві обрав 15 грудня предстоятелем помісної православної церкви в Україні митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія відбувалася у його день народження.

6 січня в Стамбулі в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив голові новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Епіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто презентували в Києві на Різдвяній службі в соборі Святої Софії.

Дата публикации: 
15.05.2019 - 08