ГРОЙСМАН ЗІБРАВСЯ У ВЕРХОВНУ РАДУ БЕЗ ПОРОШЕНКО

На вулицях Києва та інших міст України з’явилися політичні плакати та борди з агітацією на користь чинного прем’єра Володимира Гройсмана.

«Вісті» вже писали про те, що прем’єр готує ґрунт для своєї політичної кар’єри у відриві від нинішнього президента. Наприкінці 2018 року Порошенко зміг приструнити Гройсмана, але глава уряду знову зібрався у вільне плавання. Експерти впевнені, що цей демарш не тільки дозволить вихідцю з Вінниці консолідувати лояльний електорат, але й негативно позначиться на кампанії самого Порошенка.

«Україна не просто місце на карті»,- такий посил з глибоким підтекстом з’явився на сьогодні бордах по всій країні. Цей слоган забезпечується хештегом #урядгройсмана, давно розкрученим у соцмережах.

Схоже, політтехнологи Володимира Гройсмана оцінили політичні перспективи кандидатів у другому турі президентських виборів і прийшли до висновку, що пора починати переможну ходу в парламент. На думку експертів, такий фальстарт за півроку до виборів у Верховну Раду і за 10 днів до другого туру президентського голосування може серйозно вплинути на результати Петра Порошенка в президентській гонці.

«Стає ясно, що після президентських виборів Гройсман орієнтується на перспективи автономного плавання. У нього є серйозна підтримка на місцях, а відповідно — доступ до адмінресурсу у багатьох регіонах, — вважає політолог Андрій Золотарьов. — І люди на місцях орієнтуються на дії Гройсмана. В областях ці бігборди можуть сприйняти як сигнал про те, що Володимир Борисович більше не має відношення до команди Порошенка і таким чином адмінресурс може бути перерозподілений».

Політолог Микола Спірідонов припускає, що ця реклама — спроба заявити про себе розрахована не стільки на виборця, скільки на місцевих лідерів. «Я багато разів працював на виборах у мажоритарних округах та регіонах місцеві «лідери думок» орієнтуються на подібні рекламні ходи. Гросман каже — у мене є гроші і можливості», — пояснює експерт.

На думку політексперта, Гройсман вже давно перетворився в окрему політичну фігуру і намагається дистанціюватися від чинного президента. Більше того, частина президентського блоку в нинішньому парламенту вже зараз готова переметнутися до Гройсмана у разі програшу Порошенко.

«На нього вже давно робить ставку частина БПП, Народний фронт. Я вважаю, що бігборди Гройсмана — це прагнення підвищити власну політичну капіталізацію», — вважає Золотарьов.

Для того, щоб пройти в парламент у Володимира Гройсмана є все — він давно позиціонує себе як міцного господарника, просуваючи програми «капітального ремонту країни». І, до того ж, його фігура куди менш токсична для виборця, ніж постать Петра Порошенка.

«Гройсман здійснював подібні спроби з минулої весни, — нагадує політолог Руслан Бортник. — Після справи Продана політична активність Гройсмана зійшла до нуля. Зараз же Гройсман вважає варіанти, при яких Порошенко не пройде, і Гройсман стане самостійною фігурою. На Гройсмана орієнтуються і в регіонах і в БПП. І він цілком може стати політичним спадкоємцем частини команди Порошенка. Парламент вже розпорошений по лінії президентського блоку. Це ментальний розкол. Люди на місцях розцінюють початок кампанії Гройсмана як відмова від Порошенка. І Президент зараз може втратити адмінресурс в регіонах. Адже фінансування регіонів лежить на Гройсмане, від нього багато залежить».

Гройсман на думку експерта, не стільки схиляється на користь Зеленського, скільки висловлює бажання не асоціюватися з Порошенком. Таким чином, Петро Порошенко може втратити значну частину голосів, які були забезпечені йому на місцях в першому турі.

Відомо, що якісно використаний адмінресурс може дати «потрібному» кандидату до 10-15% голосів. А враховуючи розрив між Порошенком і Зеленським у першому турі — це може стати вирішальним фактором у долі країни.

Дата публикации: 
11.04.2019 - 18