Іван Ліберман: Після в’язниць дійде до продажу військових частин, тубдиспансерів та Будинків пристарілих?!

Група народних депутатів зареєструвала у парламенті законопроект №3591, який покликаний дозволити Міністерству юстиції розпочати продаж законсервованих і тих, що не використовуються, в’язниць. Ця тема одразу стала дуже резонансною і вкрай дискусійною у суспільстві.

N.B. В Україні на сьогодні є 27 в’язниць, які не використовуються. У 2020 році Міністерство юстиції планує законсервувати 9 установ, щоб зменшити витрати на тюремну інфраструктуру. Ще 12 виправних установ будуть зачинені в разі, якщо депутати ухвалять закон про альтернативні види покарань.

Подібну законодавчу ініціативу та можливий «зиск» для України від продажу в’язниць, ексклюзивно для Українського Інституту політики, коментує відомий адвокат, доктор права Іван Ліберман:

«Вважаю, що дохідна частина, яку даватимуть в’язниці, це – крапля в морі у порівнянні з тим, що обертається нині щодня на різних роботах, де залучаються ув’язнені. Залучаються вони для виконання майже безкоштовної роботи, при тому всьому, що виконують різні замовлення різних підприємств і підприємців. Таким чином, сьогодні багато колоній в Україні дають досить серйозні прибутки. Однак, велика частка цих прибутків не обліковується. Отже, насправді йдеться про своєрідну ширму – не там шукають кошти! Кошти заробляються руками ув’язнених, але – не у Державний бюджет.

Якщо продавати установи, які не використовуються, то виникає запитання: де перебуватимуть ув’язнені? Криміногенна ситуація в Україні, давайте говорити відверто, лише погіршується. Куди ув’язнюватимуть осіб, якщо камери переповнені, умови жахливі навіть в тих місцях позбавлення волі, які є сьогодні? Куди?

Тепер – ключовий момент, я так вважаю. Припускаю, що наступним кроком буде продаж військових частин! Бо сам процес продажу тих же місць позбавлення волі приховує в собі впровадження різних програм, проведення тендерів, різних закупівель і таке інше. А оскільки в Україні такі процеси часто не прозорі, то «Прозоро» може не допомогти…

Тож, я припускаю, що наступним кроком після в’язниць може бути продаж військових частин. А далі – тубдиспансерів та Будинків пристарілих. Я не знаю, куди діватимуться люди взагалі! Куди діватиметься цей народ – я просто цього не уявляю! Адже, згадані мною місця вже не можуть вміщувати нинішню кількість людей за умов дотримання нормальних умов їхнього там перебування. Концентрація людей в подібних установах вже і так надто висока.

Отже, в подальшому продаватимуть все, абсолютно все. Все те, про що сьогодні і думки немає, що це колись може взагалі продаватись. Якщо в Україні не знайдуться інвестори чи покупці – все це буде продаватись іноземцям, за кордон, може, навіть, за безцінь, на дуже невигідних умовах і на тіньових умовах».

Що ми виграємо від цього?

«Під ширмою боротьби з корупцією, під прапором наповнення бюджету, ми можемо отримати ще більшу корупцію і ще ширшу діру у Держбюджеті», – резюмував Іван Ліберман.

Дата публикации: 
20.06.2020 - 11