Мін’юст зацікавлений в тому, щоб реформу е-декларування згорнули – експерт

Міністерство юстиції, яким сьогодні керує Павло Петренко, зацікавлене в тому, щоб НАПК припинило своє існування, а реформа електронного декларування була згорнута

Таку думку висловив політолог Politeka, директор українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Нагадаємо, раніше Петренко заявив, що, якщо Національне агентство з протидії корупції не буде справлятися з обов’язками, Міністерство юстиції запропонує структурно переформатувати його.

«Між Міністерством юстиції та Національним агентством щодо запобігання корупції йде давнє протистояння з питання електронного декларування. Ми пам’ятаємо, як важко було затвердити інструкцію про порядок проведення перевірки е-декларацій, а також інші правові бар’єри, які були організовані Мін’юстом», – зазначив Бортник.

Політолог також припустив, що міністерство зацікавлене в поверненні тих функцій, які були передані НАПК.

«Можливо, тут є і корупційні мотиви. Також реальним виглядає сценарій, що НАПК веде розслідування відносно чиновника, важливого для Мін’юсту або «Народного фронту». У будь-якому випадку, ми явно спостерігаємо підкилимовий бюрократично-політичний конфлікт між Міністерством юстиції та НАПК », – зазначив експерт.

Про можливий конфлікт заявив виданню і політолог Олексій Якубін.

«Зараз йде боротьба між антикорупційними органами. Кожен з них створений під різні прецеденти, а, значить, вони воюють за лідерство в цій сфері. Чи не з корупцією, а зі своїми колегами. (…) Головною метою цієї гри є витіснення НАПК і інших гравців, що б повністю заволодіти нішею», – зазначив Якубін.

Експерт також підтвердив, що частина українських політиків хотіла б прикрити «ширму» з електронним декларуванням.

«До цих пір вони пам’ятають емоції, які відчуло населення від першої хвилі декларацій. Це були тектонічні зрушення. Багато громадян побачили квартири, годинник, автомобілі, мощі, книги, вина і інше наших чиновників», – нагадав експерт.

Дата публикации: 
24.02.2017 - 15