Новими членами уряду будуть виключно люди президента, але зміниться баланс - Бортник

Новими членами уряду будуть виключно люди президента, але зміниться баланс. Якщо в уряді Олексія Гончарука більшість була за зовнішніми партнерами і командою прем'єра, то в оновленому уряді очевидно більшість буде за президентом. Про це повідомив на прес-конференції в ГолосUA директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

За його словами, у січні поточного року ми спостерігали урядову кризу. Причиною кризи стало те, що уряд допустив кілька інформаційних ударів і не зміг адекватно відреагувати на них.

"Перш за все це ситуація зі скандалом навколо зарплат, що призвело до кризи всередині фракції Слуга народу. Зарплати стали причиною, за якою групи Приват і  АнтиСорос всередині фракції Слуга народу почали розхитувати ситуацію. Це змусило президента вимагати в уряду звіту", - розповідає Руслан Бортник.

Директор інституту впевнений, що зарплатна криза посилилася ще й записами Олексія Гончарука. І хоча прем'єр не перейшов правові та етичні червоні лінії у відношенні до президента, але плівки все-таки зменшили довіру і дискредитували рівень компетентності уряду в очах суспільства.

"Також уряд не досяг тих цілей, які ставив перед ним президент. Зокрема, соціальних, політичних, правових, зниження тарифів - зараз цим і не пахне. Не сталося і підвищення рівня доходів громадян, змін, які очікували в сфері медицини та освіти", - пояснює Бортник.

На його думку, ця криза призвела до того, що змінилися взаємовідносини між президентом і урядом. Раніше у Володимира Зеленського була "джентльменська" угода з Олексієм Гончаруком про те, що він його підтримує, і особливо не втручається в діяльність уряду.

Після цієї кризи президент фактично втрутився в його роботу і перебрав контроль керівництва уряду на себе.

"Це відбувається у двох напрямках. Перше - це структурна реформа уряду, коли президент пропонував розділити міністерства. І другий підхід до цієї ситуації - це вимога замінити деяких міністрів.

Водночас питання повної відставки уряду Олексія Гончарука не завершене і переноситься на осінь.

Сьогодні цей уряд користується підтримкою зовнішніх гравців і для президента повна відставка Кабміну означає тертя і ускладнення з багатьма зовнішніми гравцями, починаючи від кредиторів, МВФ і закінчуючи частиною партнерів в ЄС і США ", - розповідає Руслан Бортник.

Дата публикации: 
08.02.2020 - 12