Об’єднані вибори і парламентська форма правління? – або про що моделюють нині на Банковій

Версия для печатиВерсия для печатиPDF versionPDF version

Одним із ймовірних сценаріїв виборчої кампанії 2019 року, який нині обговорюють у владних колах - є можливість проведення одночасних як

президентських, так і парламентських виборів в Україні.

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики, передає INTV.

«Знаєте, коли Петро Олексійович (Порошенко - прим.) мав найвищий рейтинг у своїй політичній історії з 2014 року? У вересні-жовтні 2014 року, після того як він розпустив парламент і після того як він провів дочасні парламентські вибори. Питання об'єднання, проведення президентських виборів весною 2019-ого і одночасно парламентських виборів, які знімуть дуже багато криз - нині дуже активно мусують в політичних кулуарах», - розповів політолог.

Також розглядаються й інші варіанти, як-то питання з проведення Референдуму про вступ до НАТО чи іншої піар-теми, яка може додати партіям влади якихось рейтингів.

«Бо вони через ці теми зможуть актуалізувати ті чи інші пункти своєї передвиборчої кампанії», - зазначив Р. Бортник.  

Він також не виключає сценарію з продовження Конституційної реформи, «яку нині вимагають усі олігархи». Зокрема, у питанні щодо зменшення повноважень президента і переходу на парламентську модель управління.

«Нині всі олігархи настільки втомилися від президента, що вони просто хочуть «закінчити» президента як посаду, як орган управління в системі органів влади. Прагнуть перейти на класичну парламентську модель управління, де у кожного буде велика чи маленька кімната і у кожного будуть великі чи маленькі можливості для торгу», - аргументував свою думку Р. Бортник.    

 

 

Дата публикации: 
13.02.2018 - 08