Попри «болючий щиголь» по носі АП продовжить тиснути на парламент у питанні ЦВК, - Бортник

Версия для печатиВерсия для печатиPDF versionPDF version

Болючий щиголь по носі, який отримала Адміністрація Президента у вигляді голосування без пропрезидентської фракції у ВРУ «Блок Петра Порошенка», насправді, не отверезив «гарячі голови» на Банковій. А, відтак, спроби підлаштувати фракцію «Народний фронт», спроби підлаштувати під себе увесь парламент на «абсолютно заангажований склад ЦВК» - вони продовжиться і надалі. 

 

Такий прогноз під час прес-конференції у Києві висловив Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики, передає INTV.

«Це робить абсолютно ймовірним фінальне перенесення голосування по ЦВК вже восени поточного року, а не влітку. Причин багато, але ключовою нинішньої кризи навколо ЦВК є те, що «БПП» і «Народний фронт» до сих пір не домовилися між собою у питанні єдиного списку на майбутніх парламентських виборах 2019 року і розподілу сфер впливу на них. Хоча, частково і домовилися по мажоритарних округах. Не домовились вони і у відношенні єдиного кандидата у президенти», - сказав політолог.  

 

Тому, за його словами, незрозумілими є самі правила гри, повноваження і баланси, а, відтак, нема сенсу вирішувати якісь «технічні питання».

«Спроба винести нинішній склад ЦВК у «Народному фронті» нині взагалі сприймаються, як намагання їх «кинути». Без домовленостей по єдиному списку, єдиному кандидату у президенти, а це не обов'язково буде Петро Порошенко (у партії влади є варіанти), спроба погодити новий склад ЦВК сприймається як спроба обійти ці домовленості, зіграти в гру без «Народного фронту», - підсумував Р. Бортник. 

 

Дата публикации: 
12.07.2018 - 10