Порошенко чи Зеленський: хто швидше завершить війну на Донбасі

EtCetera поцікавився у політологів, у кого із кандидатів у президенти більш чіткі перспективи принести мир на Донбас.

ШАНСИ ПОРОШЕНКО. На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенко,  у чинного  Президента України немає жодних шансів мирно врегулювати конфлікт на Донбасі.

Експерт  зазначає, що Володимир Путін ні про що з Петром Порошенко домовлятися не буде. Скоріше – навпаки, можуть виникнути певні ризики ескалації конфлікту.

ШАНСИ ЗЕЛЕНСЬКОГО. Володимир Фесенко переконаний, що можливість врегулювання конфлікту залежить не від Володимира Зеленського, а від Володимира Путіна

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Захоче російський президент піти на певний прийнятний для України компроміс – тоді конфлікт можна врегулювати. Не захоче – тоді все залишиться так, як є зараз. Зеленський з різних причин не зможе погодитись на російську модель врегулювання цього конфлікту, тобто надання автономного статусу ДНР та ЛНР, або Донбасу в цілому. Єдине, що можливо, якщо Путін на це погодиться: заморожування цього конфлікту, тобто припинення бойових дій при збереженні політичного розколу Донбасу – на українську і сепаратистську частини.

За словами директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслана Бортника, план Порошенко не спрацював, а плану Зеленського не існує. Він не поспішає озвучувати конкретних «рецептів», тому що йому вигідно займати таку позицію. Будь-яка конкретика буде спричиняти гострі питання чи невдоволення або на Сході, або на Заході країни.

Руслан БОРТНИК, політолог:

Розмиті формулювання стосовно готовності до перемовин, необхідності підтримувати будапештський формат – це все дозволяє виборцям зі Сходу, Заходу та Центру України дофантазовувати, в залежності від своїх уподобань, ту модель, яку збирається використати Зеленський.

Експерт вважає, що сьогодні у Володимира Зеленського набагато більше шансів досягнути миру на Донбасі просто в силу того, що його план ще буде формуватися і тому що Зеленський не причетний до подій 2014 року, до початку війни.

Руслан БОРТНИК, політолог:

У нього немає свого персонального рахунку з Путіним, з лідерами Німеччини, Франції. Для нього питання миру не тотожне питанню відповідальності та переслідування. У нього набагато більше шансів реалізувати (мирний план для Донбасу – EtCetera), однак чи вдасться його реалізувати – покаже час. Я вже неодноразово казав, що Зеленський сьогодні – це Порошенко 2014 року. Це – молодий Порошенко. З тими ж можливостями і тими самими загрозами.

Дата публикации: 
17.04.2019 - 20