Повернення блудного "сина": навіщо Хорошковський з'явився в Україні і які цілі переслідує у Зеленського

У політичних колах з'являється все більше інформації про повернення в Україну екс-першого віце-прем'єр-міністра і колишнього глави СБУ Валерія Хорошковського, який останні роки проживав у Монако.

В основному кажуть, що Хорошковський відновив тісні зв'язки з Зеленським і зараз намагається грати роль якогось "сірого кардинала". Однак, ця роль дається йому не просто через недоброзичливців.

 

 

Старий друг

Коли-то Хорошковський був дуже дружний з Зеленським. Причому дружба була настільки міцна, що в 2010 році Хорошковський призначив Зеленського генпродюсером каналу "Інтер".

 

"То були золоті часи. Хорошковський був головою СБУ, а потім став і першим віце-прем'єром. В канал вкладалися сотні мільйонів доларів. І Зеленський ні в чому не знав відмови. Але починаючи з 2012 року відносини почали погіршуватися. Хорошковський був незадоволений показниками "Інтера", були, як кажуть, і фінансові питання. І, по підсумку, Зеленський з каналу разом зі всією своєю командою звільнився і перейшов до прямого конкурента "Інтера" - на канал "1+1" Ігоря Коломойського. Це був досить болючий удар для Хорошковського і деякий час вони з Зеленським один з одним не спілкувалися. Але потім, як кажуть, відносини почали відновлюватися", - згадує один з колишніх топ-менеджерів "Інтера".

 

Популярні новини зараз

Європа скасує безвіз для України: "Навіть Путін не..."

В Україні пенсіонерам виділять додатковий бонус, заради цього варто було працювати: скільки і кому

Рак у "Моєї прекрасної няні": коханий Заворотнюк вразив мужністю, справжній чоловічий вчинок

Розшифровано пророцтво Ванги про Донбас, все збувається: коли прийде "тисячолітній мир"

Показати ще

Досить тривалий час про нього мало хто чув. Але буквально місяць тому по Києву пройшли чутки, що він повернувся в Україну, повністю відновив відносини з Зеленським і придбав чималий вплив у його оточенням. 

 

 

Чутки про його повернення підтвердив, зокрема, народний депутат восьмого скликання Сергій Лещенко, пославшись на якісь джерела, що заслуговують довіри.

 

"Він проводить зустрічі в Києві, представляючись неформальним переговірником від нової влади", - написав Лещенко.

 

За версією Лещенко, Хорошковський зараз розігрує карту давнього знайомства з командою компанії Зеленського "Квартал 95" і з самим президентом.

 

"Як кажуть, він пропонує нової влади бути комунікатором по російському і американському напрямку", - стверджує Лещенко.

 

Також, за його версією, Хорошковський хоче повернути хоча б частково колишній вплив на СБУ.

 

 

Деякі ЗМІ навіть стверджували, що в ОП хотіли виділити Хорошковському кабінет, але той не погодився.

Також кажуть, що у Хорошковського немає робочого місця в ОП. Однак підтверджує, що екс-глава СБУ має неабиякий вплив у владі.

Деякі вважають, що він може стати комунікатором Зеленського з Москвою.

 

"У Хорошковського дуже хороші зв'язки в Москві. У свій час він допомагав вирішувати деякі питання частини газу, зокрема в рамках домовленостей про "Росукренерго". Але російський напрямок закріплено за Єрмаком. Хорошковський може його хіба що посилити", - міркує співрозмовник в політичних колах, близько знайомий з Хорошковським.

 

Інше джерело, близьке до Банкової, вважає, що у Хорошковського будуть більш приземлені завдання.

При цьому джерело не виключає, що у Хорошковського з'явиться якась офіційна посада.

 

"Наприклад, радника. Або навіть представника щодо переговорів з Росією. Але це буде номінальне призначення, щоб як-то гарно пояснити, чим Хорошковський взагалі займається в Києві", - вважає наш співрозмовник.

 

 

 

Партійні перспективи

Експерти не виключають, що з часом Хорошковський спробує повернутися в публічну політику.

 

"Він офіційно спливе через рік роботи парламенту і уряду, коли будуть серйозно оцінюватися результати їх роботи, і може початися трансформація системи навіть через дострокові вибори, на що натякав сам Зеленський. Якщо в ОП зважаться на ще одну дострокову виборчу кампанію, їм будуть потрібні дружні політичні гравці. Хорошковський може стати лідером якоїсь партії і піти на вибори", - прогнозує політолог Руслан Бортник.

 

Втім, джерело, близькою знає Хорошковського, сумнівається.

 

"Публічність його обтяжує. Навіть коли він обіймав посади в уряді, намагався не світитися. А тут доведеться жити під наглядом преси. Та й досвід попередніх кампаній його застерігає. Сумніваюся, що він змінить собі", - резюмує джерело.

Дата публикации: 
12.09.2019 - 15