Позитивний піар без сенсу: політолог прокоментував історичну зустріч Кім Чен Ина і Трампа

Версия для печатиВерсия для печатиPDF versionPDF version

Історична зустріч Кім Чен-Ина і Дональда Трампа стала "позитивним піаром" без реального наповнення укладених двосторонніх документів. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Поки що сторони домовилися домовлятися, важливий сам діалог. Трамп і Кім Чен-Ин зібрали піар-лаври. Поки що сторони уникнули військового сценарію, але говорити про якесь розв'язання кризи на корейському півострові дуже рано", - зазначив експерт.

За його словами, результатом зустрічі став лише "контурний" документ, угода, в якій йдеться про те, що КНДР відмовиться від ядерної зброї, але не уточнює коли, а США, в свою чергу, зобов'язуються забезпечити гарантії Північної Кореї, проте не уточнюють, які гарантії. При цьому він додав, що прориву можна було б очікувати в разі відмови Північної Кореї від ядерної зброї в обмін на вихід США з Південної Кореї і Південно-Китайського моря, чого бажає Китай, який, в свою чергу, часто просуває свої інтереси через КНДР.

Також політолог підкреслив, що подібні декларації, тільки без ядерного компонента, в історії Північної Кореї приймалися разів 20, проте не були реалізовані. Нагадаємо, сьогодні, 12 червня, в Сингапурі офіційно почав свою роботу історичний саміт за участю президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен Ина.

Дата публикации: 
12.06.2018 - 19