Руслан Бортник пояснив, чому переговори про мир неефективні

Політолог Руслан Бортник вважає, що переговори про мир на сході України не дадуть жодних результатів.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

«А що, ви думаєте, що політики – будь то українські, ОРДЛОшні або російські – скажуть, що миру не буде, тому що ми не можемо домовитися? І взагалі те, про що ми навіть домовляємося, швидше за все, не буде виконуватися, тому що в принципі ми один одному не віримо і стратегічні цілі у нас різні. І бачення на те, чим повинен завершитися цей конфлікт, який повинен бути результат цього конфлікту – у нас різний. Звичайно, вони цього не скажуть», - говорить експерт.

Політолог називає всі переговорні майданчики ерзацом дипломатії, тому що вони виконують роль імітації переговорного процесу.

«Вони зберігають надію суспільства щодо того, що колись мир настане – це раз. І ці майданчики дозволяють утримувати конфлікт в якихось рамках. Тобто вони дозволяють уникати масштабних, повноцінних ескалацій зразка 2014-2015 року. І це вже добре, але сподіватися на те, що з цими людьми, які сьогодні сидять за переговорними столами, з цими документами, які лежать сьогодні на руках, в цих місцях, де вони ведуть переговори, можна досягти стратегічного миру, тобто повернення Донбасу до складу України... Сподіватися на це поки що, мені здається, не доводиться», - сказав Бортник.

Дата публикации: 
29.04.2021 - 18