Бортник: Мовчання Авакова — демонстрація тотального цинізму

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник в коментарі «ВВ» говорить про те, що за нинішнього міністра МВС ми не довідаємося, що сталося в Княжичах.

 «Є кілька складових цієї трагедії. Перше - це депрофесіоналізація правоохоронних органів. До поліції та деяких спецпідрозділів набрали людей без достатнього рівня підготовки.

Друге - у цій справі не можна виключати корупційний мотив. Подивіться: під час перестрілки було п'ятеро загиблих та жодного пораненого. Це більше скидається на кримінальні розбірки й спробу прибрати свідків.

Третє - політична безвідповідальність. Були в нас раніше й інші трагедії, зокрема, пов'язані з батальйоном МВС «Торнадо», було Криве Озеро, Дніпро... Ми бачимо, що ніхто не поніс відповідальності. Саме тому ці трагедії просто запрограмовані. Схиляюся до того, що за цього міністра ми правди не дізнаємось.

До речі, його мовчання у цій ситуації - демонстрація тотального цинізму. В будь-якій нормальній, та навіть ненормальній країні, якби трапився такий інцидент, то місцеве керівництво одразу ж потрапило за ґрати,  керівництво поліції було б звільнене, міністр МВС подав би у відставку! Та Аваков зубами триматиметься за своє крісло», - аналізує політолог.

Руслан Бортник пояснює, що відповідальність за цю трагедію несе не тільки міністр МВС, а й президент та парламентська коаліція, які сформували сумнівну систему влади. До того ж відставки Авакова (головний представник «Народного фронту» на владному олімпі) всі бояться, адже цей крок може призвести до розвалу коаліції й, відповідно, до дочасних парламентських виборів.

«Заради збереження більшості покладуть ще сотні життів українців (через непрофесійність дій поліції та реформу загалом). Для них важливо, щоб залишився нинішній формат влади, який дозволяє контролювати суспільство і ділити між собою економічні багатства», - констатує експерт.

«Вечірні Вісті»

Дата публикации: 
12.12.2016 - 17