Чому Трамп мовчить про Україну? Експертне опитування Більше новин читайте за посиланням - 7dniv.info

Вітчизняні політичні експерти сьогодні одностайні у думці, що українське питання – другорядне для нової американської адміністрації і буде розглядатися тільки як частина угоди з Російською Федерацією, пишуть РИА Новости Украина.

11 січня Дональд Трамп провів свою першу прес-конференцію, під час якої багато говорив про війну компроматів, відносини з Російською Федерацією, погрожував Мексиці тощо. Але про Україну – ні слова.

Експерта-міжнародник Олег Волошин відзначає, що, може, Дональд Трамп охоче б поговорив про Україну, тільки ось американських журналістів цікавили зовсім інші, більш актуальні питання. Втім, експерт упевнений, що у нового президента взагалі немає ніякої позиції щодо України. «Чим Україна краще, скажімо, Філіппін або Індії з Бразилією – країн набагато потужніших і значущих. В Україні звикли, що ми – пуп землі і весь світ обертається навколо нас»‒пояснив він. На думку Волошина, політику Трампа щодо України визначатимуть його відносини з Російською Федерацією.

Схожої думки дотримується керівник аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов. За його словами, на відміну від адміністрації Барака Обами, в якій містилася велика група фахівців з України, для уряду Трампа Україна не буде займати настільки високого місця. «Не став би говорити, що Україна буде чимось на зразок розмінної монети у відносинах з Росією, але те, що її проблеми не будуть першочерговим питанням – це факт»,‒зауважує експерт.

Значно більш різкий у своїх оцінках політолог, директор Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник, якого зовсім не здивувало, що під час спілкування зі ЗМІ Дональд Трамп жодного разу не згадав про Україну. Експерт переконаний, що Україна стала лише частиною діалогу з Російською Федерацією і окремий стратегічний інтерес командою Трампа не розглядається. «Звичайно, найближчим часом риторики по Україні побільшає, але все одно наша країна буде тільки лише елементом торгів і інструментом впливу на РФ»,‒підсумував він.

Дата публикации: 
14.01.2017 - 16