До блокади Криму причетні "яструби" Заходу, а також Туреччина – Бортник

У ситуації з "енергоблокадою" Криму зіграли важливу роль внутрішньополітична українська боротьба, вплив частини "яструбиних" еліт західних партнерів і боротьба лідерів кримських татар за місце під політичним сонцем, вважає політолог Руслан Бортник.

Ситуацію в енергетиці Криму не можна визначати як блекаут, вважає директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

"Блекаут - це руйнування системи управління електроенергетикою. У Криму цього не трапилося. Наявний факт явної недостачі електричних ресурсів, але система управляється, незважаючи на масштабні віялові і дуже серйозні відключення, все продовжує функціонувати", - сказав експерт.

За його словами, ситуацію в Криму не можна порівняти, наприклад, з каліфорнійським блекаутом десятирічної давності, коли "дійсно систему відновлювали з вогнищ навколо джерел генерації".

"Тому в Криму не блекаут, а є серйозні проблеми, причин чому багато. Вичленувати кілька таких причин: це внутрішньополітична українська боротьба, це вплив частини

"яструбиних"еліт західних партнерів, це боротьба лідерів кримських татар за місце під політичним сонцем", - зазначив політолог.

Бортник додав, що не виключено і вплив сирійської ситуації: "багато організацій кримських татар функціонують за підтримки, в тому числі, і турецьких властей".