Експерти про підвищення тарифів та демократію

Прибутки українців за останні 4 місяці впали на 22%. По це заявивРуслан Бортник, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики під час прес-конференції «Політичні підсумки тижня» в Риа Новости. З 1 квітня зросла вартість газу для населення та підприємств теплокомуненерго. Цього разу до 75 відсотків від вартості імпортованого палива. З липня також підвищаться тарифи на послуги центрального опалення та теплову енергію на 75-90 відсотків.

Головне, що немає прозорої формули формування тарифів. Що туди закладено? Секретарі, які отримують зарплати по 40 тисяч грн., чи відпочинок за кордоном?, - аналізує експерт.

Підвищення тарифів на газ призведе до подорожчання всіх послуг, а це в свою чергу – до зменшення їх споживання. Кінцевим результатом стане збільшення безробіття.

В вартість кожного товару, кожної послуги, закладено вартість споживання газу. Будь-то товар, який виробляє завод, чи послуги, які надає салон краси, - пояснює аналітик.

До речі деякі українці в ці важкі часи аби вижити опанували нову «спеціальність» - професійний мирний активіст. На дошках оголошень можна навіть побачити вакансії, де або молодим людям, або пенсіонерам пропонують підзаробити на мітингах та протестних акціях. І не дивно, адже їх останнім часом проходить багато.

Також експерт вважає, що окрім зниження рівня життя українців, погіршилась ситуація з демократією.

Інститут Національної пам’яті порушує 15 ст. КУ, в якій зазначено що жодна ідеологія не може визначатись обов’язковою. Цей інститут нав’язує свої політичні погляди. В Україні за невизнання героями учасників правих рухів, існує кримінальна відповідальність. При зміні влади, ідеологічна система, яку намагаються будувати в Україні, досить швидко розсиплеться, - зазначає Руслан Бортнік.

Кость Бондаренко, керівник Фонду «Українська політика» назвав війну зручною відмазкою для влади. Адже зручно списувати відсутність демократії та високі тарифи на війну.

Ще однією новиною в Україні стало введення у дію з 1 травні 2016 р. Закону України про державну службу 2016.

Держслужбовець стає тотально залежним від своїх керівників:йому заборонена критика влади, комунікація із ЗМІ, - коментує нововведення Руслан Бортнік

 Цікаві зміни також очікуються у Верховній Раді. Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час презентації основних положень змін до регламенту ВР заявив, що з наступного пленарного тижня народним депутатам зніматимуть зарплату за невідвідування засідань.

Олександра Решмеділова, політолог коментує:

Якщо раніше багато депутатів пропускали роботу по п’ятницях, то тепер знаходяться нардепи, які можуть не прийти на засідання і в середу, чи вівторок. Деякі з них мають 70% або 90% прогулів  робочого часу.