Лише 5% українців бачать зміни на краще

Більшість українців не бачать змін у країні через три роки від початку Революції Гідності. Такі дані наведені в соціальному опитуванні TNS до річниці Єромайдану. 75% українців вважають, що цілі, які були поставлені у 2013-му, так і залишаються невиконаними.

Руслан Бортник, політолог:

"Ни одна цель Майдана сегодня не достигнута, корме, возможно, свержения Януковича. Ни верховенство права, ни борьба с коррупцией. Ни построение справедливого демократического государства. Не решен ни один из тех вопросов, которые ставили перед парламентом на Майдане и до Майдана – кнопкодавство, нарушение регламента, отсутствие прозрачности парламентских процессов... Несмотря на все обещания, в которых клялись и клялись получить "пулю в лоб", если не выполнят, – все эти обещания провалены".

При цьому, зміни на краще в Україні побачили лише 5% респондентів.

Віктор Лисицький, економіст:

"Если говорить изменилась ли жизнь к лучшему – конечно, нет. За исключением, может быть, каких-то тонких прослоек".

Українці, які вважають, що Майдан не досяг поставлених на ньому цілей, аргументують це, зокрема, відсутністю вагомих змін, погіршенням ситуації у країні, стрибком цін та пониженням рівня життя населення.

Андрій Золотарьов, політолог:

еряя реальный сектор, промышленность, Украина рискует оказаться у разбитого корыта. Я абстрагируюсь от того, где и какие рынки нам обещали, где и какие рынки мы потеряли. Есть фактическая сторона. И в этих условиях не будет никаких экономических перспектив. При такой постановке вопроса".

За ймовірність повторення Майдану висловились 37% населення. Майже стільки ж вважають повторення таких подій малоймовірним.

Опитування проводилося у жовтні 2016 року по всій території України, окрім Автономної Республіки Крим. У дослідженні взяли участь 1000 респондентів.

Дата публикации: 
22.11.2016 - 15