НППЄ у Щасті провела громадські обговорення перехідного періоду на Донбасі

21 квітня в місті Щастя Луганської області Національна платформа примирення та єдності спільно з Українським інститутом політики провели чергові громадські обговорення законопроекту «Про державну політику перехідного періоду» МінРеінтеграції. В обговореннях взяли участь представники обласної ВЦА, мерій Луганської області, правозахисники, громадські діячі та експерти.

«У Києві ми провели кілька сесій експертних дискусійних майданчиків, в ході яких обговорили різні аспекти цього документа з авторитетними українськими та міжнародними фахівцями. Особливо цінним є те, що в цих дискусіях брали участь і народні депутати, які знають і люблять Донбас. Зокрема, Вікторія Гриб активно долучилася до роботи і внесла ряд дуже важливих пропозицій. На основі всіх рекомендацій ми розробили більше 60 правок і направили їх в Міністерство реінтеграції. Але без думки жителів Донбасу ми не можемо вважати нашу картину повною. І тому сьогодні ми в Щасті Луганської області. Нам важливо знати, що думають люди, які живуть біля лінії дотику, про перехідний період», - сказав лідер Національної платформи примирення та єдності Сергій Сівохо.

«Відмінна і активна дискусія. Люди потребують простого діалогу, можливості висловитися. Вони кажуть слушні речі, які дійсно можуть поліпшити життя в зоні конфлікту. Все пройшло в спокійній діловій атмосфері, але тут, у Щасті, відчувається внутрішнє напруження. Нам сьогодні необхідно повернути жителям Донецької і Луганської областей віру в майбутнє», - зазначив директор Українського інституту політики Руслан Бортнік.

«Дискусія у Щасті стала своєрідним індикатором настроїв жителів Луганської області – представників органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадянського суспільства. Багато говорили від імені своїх родичів, які живуть по той бік лінії дотику. Ми обговорювали необхідність повноцінного діалогу між звичайними людьми, адже повертати потрібно не тільки території, а й розум і серця людей! Нам як повітря сьогодні потрібен «зворотній зв'язок». Не можна приймати рішення в односторонньому порядку. В цілому розмова вийшла чесною та відвертою. Було видно, що абсолютно всі живуть в очікуванні миру», - висловила свою думку народний депутат Вікторія Гриб.

«Законопроект про перехідний період» – дуже об'ємний, він охоплює різні законодавчі ініціативи. Є питання до юридичної техніки створення законопроекту, тому що не можна до деяких законодавчих актів, що стосуються Кримінального, Кримінально-процесуального кодексу, вносити зміни саме таким способом, як вони виписані зараз. Тому щоб законопроект був все-таки прийнятий і реалізований, його потрібно розділити і приймати деякі його положення окремими законодавчими актами», - сказав перший заступник голови Луганської обласної держадміністрації Олексій Смирнов.

В ході громадських обговорень учасники висловили свої пропозиції та зауваження до проекту закону.

Нагадаємо, 8 квітня в Краматорську НППЄ спільно з УІП провели подібні громадські обговорення законопроекту «Про державну політику перехідного періоду».

З повагою,

Прес-служба НППЄ,

097 689 69 00

Дата публикации: 
21.04.2021 - 16