Пешко Анатолій Володимирович

Пешко Анатолий Владимирович

Пешко Анатолій Володимирович - український політичний і громадський діяч, віце-президент і академік Академії економічних наук України, Доктор економічних наук, академік Академії Вищої школи України, академік Академії соціального управління України, Кандидат медичних наук, радник екс-прем'єр-міністра України, член Національної спілки журналістів України.

Спеціалізується на широкому спектрі проблем і ключових політичних питань:

  • міжнародна політика України;

  • міжнародні відносини, геополітика і бачення Заходу щодо України;

  • внутрішня і зовнішня політика України;

  • українська та міжнародна економіка;

  • банківський сектор;

  • аграрний сектор;

  • медицина

В якості експерта виступає на телеканалах: ТРК «Київ», ТРК «Вінниччина», «ЛОТ Наживо», Iton.tv.

Публікується на «Кореспондент», «Лізі бізнес інформ», «Обозреватель», «i.ua», «Слово і діло», «LiveJournal»

Публікується на «Кореспонденті» - http://blogs.korrespondent.net/blog/events/3850067/, «Лізі бізнес інформ» -

http://blog.liga.net/user/apeshko/article/25964.aspx,

«I.ua» - http://blog.i.ua/user/8135038/1997565/, «Слово і діло» - https://www.slovoidilo.ua/2017/03/02/pogljad/ekonomika/vyzhyty -v-umovax-kryzy-top-5-krokiv-dlya-poryatunku-ukrayinskoyi-ekonomiky.

Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

Контакти: телефон +38 (050) 386 47 54; +38 (093) 458 57 38 радник з політичних питань Олена. Електронна пошта: Broniz1@ukr.net (посилання для відправки email); peshko-av@ukr.net (посилання для відправки email)

Додаткова інформація:

Народився 12 лютого 1963 року в м Коростишів, Житомирської обл., В сім'ї лікарів. Проживає в Україні з 1963 року. У 1980 році закінчив Житомирську СШ № 3 із золотою медаллю. У 1986 році закінчив Київський медичний університет з червоним дипломом, був обраний Ленінським стипендіатом. Потім працював і навчався в клінічній ординатурі і аспірантурі Київського медичного університету.

У 1990 році захистив кандидатську дисертацію з медицини на тему: «Взаємозв'язок порушень імунітету і репаративних процесів в хворих неспецифічними запальними захворюваннями кишечника і їх корекція Т - активіном» за спеціальністю 14.00.05 - внутрішні хвороби.

У 1990-1992 рр. - працював асистентом кафедри внутрішніх хвороб № 1 Київського медичного університету. За цей час підготував 2/3 докторської дисертації, але в зв'язку з матеріальними труднощами залишив медицину і зайнявся підприємництвом.

З 1992 року - по теперішній час очолює роботу комерційних підприємств, в тому числі: Промислово-комерційна фірма «Укрінтеркомплекс», Промислово-комерційна фірма «Укркомплексгрупа», Промислово-комерційна фірма «Укрросенергія», Промислово-комерційна фірма «Укрінвесткомплекс», ТОВ « Надбужжя плюс »(агропромислове господарство, яке займається насінництвом, рослинництвом, племінний завод по тваринництву, бджільництво, переробка продукції, виробництво цегли).

У 1997 році пройшов навчання і отримав кваліфікацію спеціаліста з торгівлі цінними паперами. Військові звання: старший лейтенант медичної служби запасу; почесне звання Генерал-лейтенант Козачого Війська України.

У 1998 році нагороджений медаллю Жукова. Закінчив Міжрегіональну Академію управління персоналом за спеціальністю «Банківська справа» з присвоєнням кваліфікації економіст.

У 1999 році захистив докторську дисертацію на тему: «Державне регулювання підприємництва в період переходу до ринку» за спеціальністю: економіка, отримав вчений ступінь доктора економічних наук.

З 1994 по 1999 роки працював позаштатним радником Першого заступника, а потім Голови Верховної Ради України.

У 2001 році на загальних зборах Академії економічних наук був обраний членом-кореспондентом Академії економічних наук України за спеціальністю фінанси.

У 2002 році на загальних зборах Академії економічних наук України був обраний Академіком Академії економічних наук України.

У 2002 році нагороджений медаллю «10 років Збройним Силам України».

З 2005 року знову працював консультантом Верховної Ради України.

У 2005 році на загальних зборах Академії економічних наук України був обраний віце-президентом і керівником Київського регіонального відділення Академії економічних наук України.

У 2005 році нагороджений орденом Преподобного Агапіта Печерського III ступеня, медаллю Святого рівноапостольного князя Володимира, орденом Різдва Христового і багатьма почесними грамотами різних державних і громадських, релігійних установ, а також дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, шкіл інтернатів.

У 2006 році знову призначений радником Голови Верховної Ради України Мороза О. О. Працював над розробкою та реалізацією важливих для держави економічних і соціальних законопроектів, постанов Кабінету Міністрів України та різних державних програм. Має понад 100 друкованих праць, 4 монографії в економічній і медичній галузях. Член Національної спілки журналістів України з 2007 року.

У 2008 році призначений на посаду помічника - консультанта Народного депутата України Ющенко П. А.

У 2008 році призначений на посаду радника Київського міського голови (Мера м. Києва) Черновецького Л. М.

У 2009 році нагороджений золотою медаллю Національної спілки журналістів України, лауреат премії «Незалежність».

2010-2014 радник Прем'єр-міністра України.

Рішенням президії від 11 травня 2012 Академії економічних наук України Пешка Анатолія Володимировича нагороджено Золотою медаллю імені М. І. Туган-Барановського за значний особистий внесок у розвиток економічної та науково-технічної сфери та активну громадську діяльність на благо і розвиток України.

Рішенням президії Академії соціального управління від 27 березня 2012 року № 64 Пешка Анатолія Володимировича нагороджено орденом князя Костянтина Острозького за видатні заслуги у розвитку соціальної сфери, благодійність і активну участь у реалізації соціальної політики в Україні.

Постановою Президії АЕН України від 14 вересня 2012 Пешко А.В. нагороджений «Медаллю імені першого Президента АЕН України Н. Г. Чумаченко за значний внесок в економічну науку».

У серпні 2016 нагороджений золотою медаллю Національної спілки журналістів України, лауреат премії «Незалежність».

17.12.2016 р .. Академія Вищої школи України обрала своїм дійсним членом, академіка Пешко Анатолія Володимировича за його багаторічну плідну роботу з підвищення якості і професіоналізму вищої освіти в Україні, а також за його боротьбу за збереження безкоштовної і загальнодоступної вищої освіти для більшості громадян нашої країни.

07.06.2017 року Пешко Анатолій Володимирович обраний академіком Академії соціального управління України, спеціальність - «соціальна політика».

 

Дата публикации: 
11.05.2017 - 20