Торги за генпрокурора. Чи саджатимуть корупціонерів?

Прізвища кандидатів на посаду генерального прокурора почали з'являтися ще під час роботи Віктора Шокіна. Втім зараз на слуху лише одне ім'я, а саме - Юрія Луценка, голови президентської фракції у Парламенті. Неймовірно, але цей кандидат не має а ні досвіду роботи у прокуратурі, а ні навіть юридичної освіти. 

Паралельно із перепитіями навколо крісла генпрокурора, продовжуються переслідування екс-зама Віктора Пшонки - Віталія Каська. У четвер його викликали на допит. Це уже третя кримінальна справа. У ній екс-заступник Генпрокурора проходитиме як свідок. Його розпитували щодо перешкоджання силовиками розслідування убивств під час Євромайдану. Нещодавно суд обрав запобіжний захід для Каська у вигляді особистого зобов'язання по іншій справі. Йому закидають махінацію зі службовим житлом.

Національне антикорупційне бюро яке гучно створили у квітні дві тисячі п'ятнадцятого року для боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади, зараз згадують переважно питанням, а що вони взагалі роблять і чого досягли? Нагадаємо, що бюджет організації за минули рік склав майже двісті п'ятдесят мільйонів гривень.

Щодо гучних процесів, то цього тижня: у понеділок з під варти у лук’янівському СІЗО випустили міського Голову Вишгорода Олексія Момота, під заставу у 5 мільйонів гривень. По одній із кримінальних справ Генадій Корбан отримав півтора роки умовно. Справа Олександра Єфремова – місяць як закрита, суд над так званими діамантовими прокурорами вчергове перенесли. Цього разу на травень. А у справі Лукаш сторона захисту пішла у напад. За клопотанням Лукаш щодо бездіяльності прокуратури печерський суд зобов’язав цього тижня ГПУ розпочати справу щодо тиску на свідків по справі.

Цього тижня Верховна Рада України офіційно звільнила сто дев'яносто сім кримських суддів, які після окупації українського півострова перейшли працювати у російську судову систему. Нагадаємо всього на той момент у Криму працювало чотириста дев'яносто два судді. Як виявилось звільнити їх вийшло доволі швидко. За півтори години депутати провели сто дев'яносто сім голосувань - по кожному служителю феміди окремо. Втім, зрада їх відбулася більше ніж два роки тому, чому ж звільнення сталося лише зараз?

----------------------------------------­---------------
Телеканал UBR . Український телевізійний канал новин.