У Маріуполі домінуватиме "група Ахметова", — політолог

Про попередні результати волевиявлення у Красноармійську і Маріуполі, де вчора обирали місцеву владу розповів гість студії Телеканалу новин "24" – директор Українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Попередні результати виборів

– Проблема Сходу та Півдня полягає у відсутності нових політичних сил на фоні колишньої "Партії регіонів". На відміну від Заходу та Центру, де з’явилося багато нових сил, з новою назвою, новою структурою. Ті, хто були частиною колишньої влади, – вони розсічені, а на Сході цього не відбулося. Там домінує одна сила, яка просто змінила бренд, але залишилася такою самою за складом.

На мою думку, це виклик для Сходу та Півдня – формування нових політичних сил. А поки цього не відбудеться, там і надалі перемагатиме "Опозиційний блок".

Демократичні настрої

– Демократичні партії не користуються підтримкою. Бо мешканці Сходу та Півдня – це ті люди, які в більшості підтримували Януковича або мали протимайданні настрої. Навіть на кінець лютого таких настроїв в Україні фіксували 30-40%. Ці люди сьогодні відчувають себе на боці переможених, вони думають, що програли політичну боротьбу і будуть голосувати за тих людей, хто виступав проти Майдану. Ця ситуація поступово зміниться, але для цього потрібно багато років.

Позиція політичних сил

– Демократичні партії не мали часу сконсолідуватися. А вони могли би хоча би сконсолідуватися навколо кандидатів в мери.

Це свідчить про те, партії на місцях – є лише франшизами для регіональних еліт. А домінуюча регіональна еліта в Красноармійську та Маріуполі – це представники "Опозиційного блоку", а всі інші – це їхні сателіти, які просто не заважають їм перемогти.

День голосування

– День виборів – майже завжди ідеальний, в цей день, в кращому випадку, відбувається 5% від усіх порушень. А основні 70% відбуваються до виборів – підкупи, фальсифікації тощо. Ще 20-25% відбуваються після завершення голосування. А в день виборів процес порушують лише нерозумні люди, адже це не вплине кардинально на результат самих виборів.

– Явка на виборах – доволі висока. Це загальноукраїнський показник, який демонструє, що суспільство у Красноармійську та Маріуполі готове до участі в політичному процесі.

Ми маємо "групу Ахметова", яка буде домінувати, принаймні, в Маріуполі. Це загострить політичну боротьбу в Україні, вони вимагатимуть своєї ролі в форматі мінських домовленостей.

Джерело: Телеканал новин "24"