УКРАЇНА В МІЖНАРОДНИХ РЕЙТИНГАХ

Рейтинг враховує 12 свобод – від права власності до фінансової свободи. Україна знаходиться в групі країн з переважно невільною економікою. Це четверта категорія в градації груп. Крім країн з переважно невільною економікою виділяють країни: з вільною економікою, переважно вільною економікою, помірно вільною економікою і депресивною економікою. Україна оцінена останньою серед 44 країн Європи, а її рейтинг нижчий регіональних за загальносвітовими показниками. Зазначається, що Україна, економіка якої серйозно похитнулася в результаті подій останніх років – анексії Криму та збройного конфлікту на Донбасі, досягла значного прогресу в реформуванні стала демократичною та прозорою. Однак, дослідники центру наголошують на необхідності боротьби з корупцією,розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств і вдосконаленні законодавчої бази і верховенства права.

Індекс роботи ЗМІ Репортери без кордонів розраховують з таких параметрів, як умови роботи журналістів, самоцензура, повний захист та інституційна прозорість, різноманіття медіа та їхня незалежність. Україна незначно покращила свої позиції у рейтингу свободи ЗМІ. Про це свідчить щорічний звіт правозахисної організації Репортери без кордонів. В ньому вітчизна знаходиться на 101 місці з 180 позицій. Порівняно з минулим роком, Україна піднялась на одну позицію

Індекс задля порівняння простоти підприємницької діяльності між країнами світу, що укладається Світовим банком на основі річних даних. виконанні контрактів. Згідно з рейтингом, найпозитивнішими сторонами ведення бізнесу в Україні є доступ до кредитів (29-те місце), отримання дозволів на будівництво (35-те місце), сплата податків (43-тє місце). За швидкістю і процедурами відкриття бізнесу Україна посідає 52-ге місце, реєстрації майна - 64-те місце, захисту міноритарних акціонерів - 81-ше місце, виконання контрактів - 82-ге місце, зовнішньої торгівлі - 119-те місце, підключення до електромереж - 128-ме місце, процедурою банкрутства - 149-те місце.

 

Глобальний індекс миру (Global Peace Index, GPI) — методика визначення рівня напруженості/миру у країнах і регіонах. Україна опинилася в останній десятці країн за показниками глобального індексу миру .Крім того, згідно з даними звіту, Україна опинилася на другому місці серед країн, у яких ситуація з миром протягом останнього року погіршилася найбільше. Щорічний індекс миру визначається за 23-ма показниками, зокрема за випадками насильницьких злочинів, рівнем мілітаризації країни та імпорту зброї.

 

Україна зайняла 83 позицію зі 167 у рейтингу Democracy Index 2017, підготованому організацією Economist Intelligence Unit. При складанні класифікації враховуються 60 різних показників, згрупованих по 5 категоріях: вибори і плюралізм, громадянські свободи, діяльність уряду, політична ангажованість населення і політична культура. Україну класифікували як "гібридний режим".У звіті також оприлюднено рейтинг свободи преси за 2017 рік. Згідно з ним, Україна отримала 6 балів з 10 і віднесена до країн із "переважно невільною" пресою.

 

Індекс сприйняття корупції  — щорічний рейтинг країн світу, що укладається організацією Transparency International з 1995 року. Країни у рейтингу впорядковані за показником рівня корупції, який базується на оцінках підприємців та аналітиків.  За 2017 рік Україна отримала лише 30 балів зі 100 можливих. Сусіди України у рейтингу - Гамбія, Іран, М’янма. Незначного підвищення позиції України у рейтингу, за словами експертів організації, вдалося досягнути за рахунок того, що у 2017-му українські антикорупційні органи (САП та НАБУ) направили до суду перші справи щодо підозр у корупції високопоставлених чиновників. Також серед причин, які сприяли незначному покращенню позиції України у рейтингу, називають реформу ринку газу, роботу реєстру електронних декларацій, перший рік реформи державних закупівель і використання системи ProZorro. Водночас, повільне зростання індексу України , пояснюють браком політичної волі керівництва країни до боротьби з корупцією і низьким рівнем довіри до українських судів та прокуратури.

 

Індекс людського розвитку — індекс для порівняльної  оцінки бідності, грамотності, освіти, середньої тривалості життя, рівень охорони здоров'я, соціальної захищеності, довголіття, екології, рівень злочинності, дотримання прав людини і ВВП на душу населення. ООН опублікувала звіт Human Development Indices and Indicators, в якому Україна посіла 88 місце серед 189 країн. Згідно з рейтингом ООН, індекс людського розвитку в Україні 0.751, очікувана тривалість життя в Україні 72 роки, очікувана тривалість навчання 15 років, а середня – 11, 3 роки.

 

Індекс процвітання — є оцінкою світового багатства і благополуччя. Складається аналітичним центром зі штаб-квартирою в Лондоні Legatum Institute з 2008 року. Рейтинг базується на основі складної методології обрахунку різнозважених індексів. В глобальному Індексі процвітання Україна піднялась з 112 на 111 позицію зі 149 країн. Про це повідомляє міжнародний аналітичний центр Legatum Institute. Цьогоріч Україна показала кращі результати в галузі особистої свободи та освіти. Натомість, найнижчі показники зараз у сфері охорони здоров’я – 137 місце.

 

І́ндекс глоба́льної конкурентоспромо́жності  — глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг країн світу за показником економічної конкурентоспроможності. Розрахований за методикою Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), заснованій на комбінації загальнодоступних статистичних даних і результатів глобального опитування керівників компаній — великого щорічного дослідження, яке проводиться ВЕФ разом з мережею партнерських організацій — провідних дослідницьких інститутів і організацій у країнах, аналізованих у звіті.
Україна посіла у 2018 році 83-є місце у  Глобальному рейтингу конкурентоспроможності країн, складеному фахівцями Всесвітнього економічного форуму (WEF). Всього в рейтингу цьго року аналізується ситуація в 140 країнах чи територіях. В України, згідно з рейтингом, 77-е місце – за рівнем адаптації технологій, 110-е місце – за рівнем розвитку державних інститутів, 131-е місце – за рівнем макроекономічної стабільності, 94-е місце – за станом охорони здоров’я, 58-е – за рівнем інноваційних можливостей, 46-е – за рівнем освіти, 66-е – ринком праці.