ЯКЩО В ПОЛІТИЦІ ЗЕЛЕНСЬКОГО НЕ БУДЕ ПРОГРЕСУ, ТО ЙОГО РЕЙТИНГ ШВИДКО ЗНИЗИТЬСЯ ДО 30-40% – ПОЛІТОЛОГ

Міжнародне спільнота вже давно кричить про те, що Коломойський стає токсичним для команди Зеленського, проте вплив олігарха на президента і його команду не зменшується

Якщо кардинальних змін у політиці Зеленського та його команди не станеться, утриматися на позначці 67%, до якої він впав у жовтні, президентський рейтинг не зможе. Таку думку висловив політолог Руслан Бортник, пише 112.ua.

 

"У разі, якщо в питаннях підвищення добробуту українців, досягнення прийнятного рішення з приводу земельного питання, боротьби з корупцією прогресу не буде, то рейтинг Зеленського до лютого-квітня наступного року опуститься на рівень 30-40%", – сказав він.

За словами експертів, на рейтинг президента негативно впливає підвищення фіскального тиску. Як повідомлялося, Володимир Зеленський підписав закони про введення програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО), електронних чеків і кешбека покупцям за незаконно виданий чек. Напередодні переговорна група з боку ФОП висловила недовіру Юлії Ковалів і закликала Зеленського накласти вето на закони.

Крім того, законопроєкти 1210 і 1210-1 передбачають, зокрема, різке підвищення ставок ренти на залізорудну сировину майже в 5 разів і залишають незмінною ставку ренти для марганцевої руди, яку видобувають ГЗК олігарха Ігоря Коломойського, який має величезний вплив на команду Зеленського. Як повідомлялося, через підвищення рентної плати прогнозується закриття третини вітчизняного виробництва. Крім того, Україна втратить 70% експорту руди і, як наслідок, близько 30% всіх валютних надходжень. Залізнична галузь в цьому випадку може втратити 40% обсягів вантажоперевезення. Зростання вартості видобутку залізної руди в Україні призведе до зростання трудової міграції, підкреслюють експерти. На підтримку металургів, як повідомлялося, вже виступили профільні асоціації, Федерація роботодавців України, ЄБА, Американська торгово-промислова палата. Крім того, згідно з дослідженням одного з представників четвірки світових аудиторів – PWC: податкові ініціативи, закладені в законопроєктах 1210 і 1210-1, зроблять видобуток руди в Україні у 9 разів дорожче, ніж в Росії.

У повідомленні наголошується, що міжнародне спільнота вже давно кричить про те, що Коломойський стає токсичним для команди Зеленського, проте вплив олігарха на президента і його команду не зменшується. За фактом саме Коломойський є головним вигодонабувачем від скандальної "поправки Геруса", завдяки якій з'явилася можливість купувати електроенергію у Росії за двосторонніми договорами. В результаті феросплавні заводи Коломойського отримали можливість купувати дешеву електроенергію не тільки у державної "Центренерго", над якою олігарх отримав контроль, але й у Росії. І це, мабуть, важливіше реальної загрози енергетичної незалежності України.

Дата публикации: 
22.10.2019 - 15