Зеленський може достроково розпустити Раду, – ЗМІ

Кулуарами Верховної Ради ширяться чутки, що Президент України Володимир Зеленський поставив парламенту умову: або голосувати за законопроєкт про олігархів, або готуватися до дострокових парламентських виборів. Як розповіли "Комсомольській правді в Україні" експерти, такий сценарій розвитку даної ситуації можливий, але дуже малоймовірний.

Глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що можливість прийняття Радою поточної версії законопроєкту про олігархів досить висока. Експерт пояснює це тим, що в поточній редакції закон практично ніяк не тиснутиме на олігархів.

"Що стосується потенційного розпуску парламенту, якщо депутати не зможуть або не захочуть підтримати закон про олігархів, то чутки, дійсно, активно циркулюють у кулуарах великої політики. І запускають їх обидві сторони – як Офіс президента, так і опоненти Зе-команди", – розповів Фесенко.

За його словами, перші роблять це для того, щоб натиснути на депутатів-мажоритарників, а другі – підштовхують Зеленського до розпуску Ради, що дозволить деяким опозиційним партіям збільшити кількість крісел у парламенті.

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що закон про олігархів Рада прийме ближче до кінця року.

"Він не несе ніякої реальної загрози особам, яких хочуть зарахувати до олігархів. Відповідно, вони не будуть давати відмашку підконтрольним депутатам голосувати червоними кнопками", – сказав експерт.

Коментуючи чутки про розпуск парламенту Бортник сказав, що Зеленський не зважиться на такий крок, тому що рейтинги "Слуги народу" не дозволяють сподіватися на формування після дострокових парламентських виборів нової монобільшості.

Голова правління Інституту української політики Костянтин Бондаренко назвав законопроєкт про олігархів "сирим". За його словами, він містить безліч норм, які не маю нічого спільного з юриспруденцією.

"Якщо в першому читанні його можуть прийняти більш-менш швидко, то до другого читання подадуть сотні-тисячі поправок, розгляд яких займе в залі Верховної Ради місяці", – зазначив Бондаренко.

Експерт також припустив, що закон про олігархів може з великою ймовірність повторити долю земельного закону, який через велику кількість правок "заблокував" роботу Ради.

Він також не пов'язує прийняття або неприйняття законопроєкту про олігархів із можливістю розпуску парламенту. Бондаренко нагадав, що в Конституції чітко прописані підстави для даної процедури і "відмова депутатів прийняти президентський або будь-який інший законопроєкт" не є одним з них.

Як повідомляли Українські Новини, у середині травня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що законопроєкт про олігархів торкнеться 13 осіб. При цьому він не назвав їх імена чи прізвища.

Також повідомлялося, що 3 червня з'явився текст законопроєкту про статус олігарха від президента Володимира Зеленського.

Дата публикации: 
04.06.2021 - 13